МОНІТОРИНГ І КОМЕНТАРІ ДО НОРМАТИВНО-ПРАВОВИХ АКТІВ У СФЕРІ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ (липень 2017 р.)
В рамках щомісячного моніторингу проаналізовано найбільш суттєві зміни регуляторної політики у зв’язку з прийнятими протягом липня 2017 р. нормативно-правовими актами центральних органів виконавчої влади.
В сфері адміністративних послуг, дозвільної системи та ліцензування внесено зміни до Порядку надання дозволів (Постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами» від 4 липня 2017 р. № 519). Крім того, підвищено часткову компенсацію відсотків за кредитами в аграрній сфері (Постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до пункту 4 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів» від 12 липня 2017 р. № 502).
Головні нововведення в банківській сфері:
- унормовано використання електронного підпису під час касового обслуговування клієнтів (Постанова Правління Національного банку України «Про затвердження Змін до Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні» 11 липня 2017 № 62);
- спрощено умови та порядок купівлі та перерахування іноземної валюти для низки операцій (Постанова Правління Національного банку України «Про затвердження Змін до Положення про порядок та умови торгівлі іноземною валютою» від 18 липня 2017 року № 65);
- запроваджено видачу валютних ліцензій в електронній формі фізичним особам (Постанова Правління Національного банку України «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів» від 15 червня 2017 року № 54).
В розділі «Практика дерегулювання економіки в Україні» анонсовано рішення Кабінету Міністрів України розширити перелік банківських установ, до яких зможуть звернутися сільгоспвиробники для отримання 20% компенсації за придбання сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва.
Оцінка якості розробки АРВ до проектів регуляторних актів (розділ 4 моніторингу) продемонструвала позитивні тенденції щодо наявності більшості якісних і кількісних показників аналізу. В липні 2017р. низькі показники якості АРВ було зафіксовано в трьох з 22 ЦОВВ: Міністерстві енергетики та вугільної промисловості, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, Державній службі України з надзвичайних ситуацій, що обґрунтовано відсутністю більшості АРВ за розробленими ними проектами.
Завантажити моніторинг