МОНІТОРИНГ І КОМЕНТАРІ ДО НОРМАТИВНО-ПРАВОВИХ АКТІВ У СФЕРІ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ (лютий 2017 р.)
В рамках щомісячного моніторингу проаналізовано найбільш суттєві зміни регуляторної політики у зв’язку з прийнятими протягом лютого 2017 р. законодавчими та нормативно-правовими актами центральних органів виконавчої влади.
В сфері адміністративних послуг, ліцензування та дозвільної системи наголошено на новаціях, введених двома нормативно-правовими актами:
- Постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2008 р. № 955 і від 2 липня 2014 р. № 240» від 25 січня 2017 р. № 43, якою уточнено порядок визначення цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення;
- Постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 4 червня 1998 р. № 802 та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 25 січня 2017 р. № 41, якою внесено зміни до Правил здійснення окремих операцій у сфері торгівлі ювелірними та побутовими виробами з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння.
Основні зміни в сфері банківської діяльності, проаналізовані в тексті моніторингу – наступні:
- внесено зміни до порядку проведення закордонних фінансових операцій (Постанова Правління Національного банку України «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» від 23 лютого 2017 р. №14);
- пом'якшено валютні обмеження для операцій, пов'язаних із зовнішньоторговельною діяльністю (Постанова Правління Національного банку України «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 13 грудня 2016 р. № 410» від 22 лютого 2017 р. №13);
Головним нововведенням в сфері зовнішньоекономічної діяльності стало внесення змін до порядку оформлення митних декларацій. Зміни зазначені Постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Положення про митні декларації» від 11 січня 2017 р. № 27.
В розділі «Практика дерегулювання економіки в Україні» анонсовано введення двох електронних сервісів: «Онлайн будинку юстиції» та онлайн-сервісу Державної прикордонної служби, на якому громадяни можуть ознайомитися зі станом завантаженості пунктів пропуску на державному кордоні.
Оцінка якості розробки АРВ до проектів регуляторних актів (розділ 4 моніторингу) продемонструвала позитивні тенденції щодо наявності більшості якісних і кількісних показників аналізу. В лютому 2017 р. низькі показники якості АРВ було зафіксовано в трьох ЦОВВ: Міністерстві юстиції України, Державній авіаційній службі, Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку, що обґрунтовано відсутністю більшості АРВ за розробленими ними проектами.
Завантажити моніторинг