МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОВЕДЕННЯ ЕКСПЕРТИЗИ ЗАКОНОДАВЧИХ І НОРМАТИВНО-ПРАВОВИХ АКТІВ В ЕКОНОМІЧНІЙ СФЕРІ
Ефективність проведення реформ у країні залежить від якості законодавчої бази. Експертиза нормативно-правових актів є засобом забезпечення ефективного державного управління та зниження рівня корупції в Україні.
Основним напрямом проведення експертизи нормативно-правових актів є оцінювання їх дієвості, регуляторного впливу та виявлення корупціогенних чинників.
Основні результати:
- ідентифіковано проблеми процедури проведення експертизи законодавчих та нормативно-правових актів в економічній сфері;
- побудовано карту взаємозв’язку проблеми процедури проведення експертизи законодавчих та нормативно-правових актів в економічній сфері;
- обґрунтовано вплив експертизи в процесі прийняття законодавчих актів в економічній сфері на якість процесу законотоврчості;
- розроблено організаційно-методичне забезпечення удосконалення процесу організації проведення експертизи законодавчих та нормативно-правових актів в економічній сфері.
Низька дієвість нормативно-правових актів та корупція перешкоджають економічним реформам, порушують взаємодію між державним апаратом, бізнесом і суспільством, стримують надходження внутрішніх та зовнішніх інвестицій, сприяють криміналізації та тінізації економіки.
Моніторингова експертиза нормативно-правових актів є одним із найважливіших технологічних етапів правотворчості, що спрямовується на оцінку їх регуляторного впливу та дієвості, виявлення положень, які сприяють створенню умов для прояву корупції.
Завантажити матеріали